Розмитнення авто в Україні 2020
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Розмитнення авто в Україні 2020

У сучасному світі автомобіль – це не розкіш, а необхідність. Найчастіше середньостатистична зарплата українця не дозволяє обзавестися новим авто, а бувалі життя машини з пробігом – це лотерея. Тому покупка уживаної іномарки за кордоном з кожним роком набирає обертів. Популярність актуальна по ряду причин:

 • вигідні ціни. Вартість малолітражного Volkswagen Polo 2000 року в Німеччині становить 200-500 євро. В Україні ціна на цю модель починається від 3000 доларів;
 • технічне оснащення і великий залишковий ресурс. Хороші дороги, якісне паливо і відмінний сервіс гарантують покупцеві, що машина прослужить багато років.

Закон вимагає, щоб транспортний засіб з-за кордону має пройти процедуру митного очищення. Щороку вносяться поправки і доповнення. Новий 2020 рік не став винятком. З 1 січня затверджені зміни в процедурі розмитнення іномарок.

« Евробляхи vs розмитнення »

Які документи необхідні для розмитнення авто в Україні?

Митне оформлення завжди тягне за собою величезний пакет документів. Незрозумілість принципів нарахування та документообігу призводить до стресу і відмови від запланованої покупки.

Ось перелік основних паперів:

 1. Паспорт, Ідентифікаційний Код;
 2. Договір про купівлю-продаж;
 3. Технічний паспорт (основний і транзитний);
 4. Рахунок-фактура, із зазначенням країни походження;
 5. Довіреність (в разі якщо ввезення здійснює третя особа);
 6. Копія експортної митної декларації;
 7. Сертифікат від виробника.

Кожен автотранспорт при імпорті повинен мати Сертифікат відповідності:

 • Механізми, що були у вжитку, повинні відповідати нормам Євро-2;
 • Нові машини, вантажівки та автобуси – нормам «Євро 5».

Відсутність хоча б одного папірця призведе до штрафів і простою. Запасіться терпінням і детально вивчіть інформацію.

« Розмитнення авто своїми силами - ще те випробування. Але можна залучити брокера за пару сотень доларів »

Вартість розмитнення авто в Україні

Ціна залежить від заставлених державою податкових зборів. Виплати проводяться, як в національній, так і в іноземній валюті (конвертація відбувається за поточним курсом Національного Банку або комерційної організації, яка надає послуги).

Основні 3 платежу:

1. Мито. Становить 10% від оціночної вартості. Виняток: електрокари – 0%, автобуси з дизельним паливом і обсягом двигуна понад 5 л – 20%.

2. Акциз. Розмір збору обумовлюється технічними параметрами:

 • Тип двигуна (дизельний або бензиновий);
 • Вік;
 • Об’єм двигуна.

Початкова ставка для бензинових авто: до 3 л – 50 €, від 3 л – 100 €.

Для дизельних: до 3,5 л – 75 €, від 3,5 л -150 €.

« Акцизний збір розраховується за формулою = Ставка * Вік * Об'єм двигуна * 1000 »

Нагадаємо, в 2014 році уряд збільшив акцизний збір на імпорт європейських машин вдвічі. Такі нововведення викликали бурхливу реакцію автовласників і наплив «евроблях». У 2018 році через протестів тарифи скасували.

3. ПДВ. Фіксована ставка – 20%.

« Сума розмитнення авто в Україні = Акцизний податок + Ввізне мито + ПДВ »

Також позначений обов’язковий збір за першу реєстрацію для легкових автомобілів – від 3 до 5%. Виняток становлять електрокари, яких практично звільнили від оподаткування до 2022 року (крім акцизу в 1 євро за 1 кВт). Онлайн Калькулятор розмитнення 2020 можна знайти в багатьох інтернет джерелах, в тому числі на популярному онлайн автобазарі auto.ria.com.

Правда ці розрахунки приблизні, точна сума визначається безпосередньо на митниці інспектором. Крім податків варто передбачити такі витрати: фінанси на доставку або самостійну поїздку в іншу країну, послуги брокера. Також власник покупки зобов’язаний пройти сертифікацію і зареєструвати транспорт в МВС. І вже після цього він стане щасливим володарем автомобіля на українських номерах.

Штрафи за експлуатацію імпортного автомобіля

Новий законопроект посилив заходи для тих, хто не виконує вимоги закону. Процес митного оформлення повинен бути проведений протягом 10 днів з моменту перетину державного кордону, після цього нараховується пеня. У відповідності з поточними змінами, правоохоронні органи можуть зупиняти будь-який транспорт з іноземними номерами. У разі, якщо папери не відповідають нормам,

оплата пені варіюється:

 • Від 10 до 20 днів – 17 000 грн .;
 • Від 20 до 30 днів – 85 000 грн .;
 • Більше 1 місяця – 170 000 грн .;
 • За повторні порушення – позбавлення прав і конфіскація ТЗ.

Крім санкцій існують пільги, які надаються інвалідам. Транспорт оформляють, як гуманітарну допомогу з боку резидента іншої країни. Для цього потрібно знайти іноземця, який зробить відповідні папери. Така процедура існує давно, але на практиці розмитнення авто для інвалідів в Україні в 2020 році – це складний і тривалий процес.

Де вигідно придбати ТС за кордоном?

Вибір машини – серйозне завдання, яке вимагає час і зусиль. На фото зовнішній вигляд виглядає ідеально, але як перевірити технічний стан? Українці користуються сайтом mobile.de. ТОП – 5 популярних б / у брендів:

 1. VOLKSWAGEN;
 2. AUDI;
 3. BMW;
 4. RENAULT;
 5. OPEL.

Найбільший інтерес у співвітчизників викликають іномарки старше 10 років. Основна маса прагненнях ластівок – дизельні (70%.), Найпоширеніший тип – універсали (більше 60%).

Найчастіше українці здійснюють покупки в Центральній і Північній Європі. Найбільша кількість автомобілів приїжджає з найближчих сусідніх країн (Польща, Чехія, Словаччина, Литва). В основному ввозяться «евробляхі» низької якості періоду 90-х. Зовсім інший ринок – США. Він найбільший в світі. Стати володарем американської мрії можна на аукціоні. Вельми часто на продаж виставляють авто після ДТП, биті, втоплені або зі скрученим пробігом. Їх продають страхові компанії, і ціни – як на металобрухт. Купити, привезти, розмитнити і відновити таку машину на кілька тисяч доларів дешевше, ніж купити аналог в Україні.

Купівля хорошою іномарки – це реальна можливість заощадити. Найчастіше самостійно вдається назбирати необхідну суму на придбання чотириколісного друга.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: