Розірвання кредитного договору з банком
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Розірвання кредитного договору з банком

Як і у будь-який інший галузі, укладення договору на кредитування відбувається дуже швидко, а ось його анулювання вимагає великої кількості часу й зусиль. Для цього доводиться думати, як подати до суду на банк і доводити недоцільність існування даного договору.

З цієї причини фінансові фахівці рекомендують позичальникам дуже ретельно вивчати всі пункти угоди до настання моменту підписання. На цьому етапі можна обговорити неточності й внести додаткові уточнюючі пункти, якщо в таких виявляється необхідність. Але за підсумком підписання документа нічого змінити не можна.

Головною помилкою позичальників є впевненість у тому, що їм підуть на поступки в разі втрати основного місця роботи, фінансової кризи в країні або критичної зміни курсів валют. Жоден із перерахованих вище пунктів не є суттєвим для стратегії, як не платити кредит банку. Більшість договорів сьогодні мають окремий пункт з уточненням, що всі ризики з фінансів несе особисто позичальник.

Можливі умови для розірвання договору

Одностороннє розірвання договору з банком не практикується. Розгляд подібних справ у суді відбувається досить довго і з використанням великих інтервалів між засіданнями. Довести свою правоту не так просто, тому далеко не всі умови сприяють позитивному вирішенню на користь потерпілого.

Ось орієнтовний перелік причин, які у більшості випадків можуть спричинити за собою заяву на розірвання договору з банком:

  • У договорі не було описано рішення на випадок того, коли конкретна зміна станеться, тобто, його взагалі не брали до уваги, а воно сталося.
  • Обставини змінилися внаслідок певних подій, які заявник не зміг усунути з об’єктивних причин;
  • Кінцевий результат угоди йде врозріз інтересам заявника, які він планував отримати під час згоди на угоду;
  • У договорі про кредит у банку відсутній пункт про те, що відповідальність за ризик змінених обставин несе виключно заявник.

За наявності подібних фактів є ймовірність виграти суд, у всіх інших випадках шанси стрімко спадають. Зразок позовної заяви про розірвання кредитного договору з банком можна знайти на будь-якому юридичному порталі у мережі Інтернет.

Розірвання кредитного договору в судовому порядку – найчастіші запити

  • Відсутність ліцензії у банку на видачу кредитних коштів в іноземній валюті. Чіткого правила з цього приводу немає, НБУ показує, що є позитивна судова практика, а суди керуються постановами НБУ. Виходить неоднозначна ситуація, але поборотися можна.
  • Збільшення відсоткової ставки за кредитом як наслідок після зміни валютного курсу. Тут закон на стороні кредитора, адже валютні коливання можуть відбуватися як в негативну, так і в позитивну сторону.
  • Неповний опис умов співпраці у двосторонньому договорі (серйозний аргумент для розірвання кредитного договору з банком через суд) Українське законодавство вимагає детального викладу всіх особливостей взаємодії між двома підписантами, конкретика повинна бути навіть у самих незначних деталях.
  • Банк-кредитор подає позов на зупинку дії домовленостей. Чи може банк розірвати договір в односторонньому порядку без суду? Ні, не може. Але це можна зробити в судовому порядку, якщо відповідач не йде на контакт і не приходить до суду на засідання.

Як бачите, шанси на перемогу в судових розглядах із кредитором є завжди. Для отримання позитивного результату, важливо добре вивчити права та всі нюанси справи, а також подбати про наймання гарного юриста в допомогу.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: