Реальний негативний досвід в отриманні онлайн кредиту – чому це сталося?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Реальний негативний досвід в отриманні онлайн кредиту – чому це сталося?

Ви, напевно, багато разів чули про те, що іноді МФО (мікрофінансові організації) відмовляють потенційним позичальникам у видачі кредиту. Ми теж таке чули, але особистого досвіду серед нашої команди або когось із знайомих не було. Ось ми і вирішили перевірити це старим «дідівським» методом – самостійно подати заявку на кредит і розібратися у всіх деталях цього нехитрого процесу.

Сьогодні у статті ми вирішили описати випадок, коли наша історія закінчилася не надто благополучно, а якщо бути точніше – нам просто відмовили у кредиті, ось так! Але ми не засмутилися, адже кожен негативний досвід – це привід зробити висновки і написати для вас гарну статтю з слушними порадами.

Тож почнемо. Одразу скажемо, що на цей раз нашою метою було взяти кредит на 1000 грн. із терміном повернення 10 днів. І ось що з цього вийшло.

Старт історії – сайт МФО Cashinsky

Якогось певного ритуалу за вибором МФО для проведення експерименту в нас не було. Наш співробітник, як і в попередніх випадках це був Кирило, проводив свій “улюблений” експеримент – особистий досвід. На Cashinsky вибір припав випадково, можливо підкупило оригінальна назва, але почав він з ознайомлення з умовами кредитування та вирішив зацінити інтерфейс сайту.

За підсумком, Кирило резюмував наступне:

Плюси сайту:

 1. Стильний сайт із простим інтерфейсом, красива графіка.
 2. Стилістика текстового наповнення спонукає до діалогу, тому що має приємний дружній тон.
 3. Інформація подана структуровано, з детальним описом кожного етапу взаємодії і красивими ілюстраціями.
 4. Справно працює форма відправки питання адміністрації та швидка відповідь на електронну пошту.

Мінуси сайту:

 1. Трохи дивна система роботи калькулятора: якщо Ви хочете взяти кредит, припустимо, 15-го числа, а повернути 25-го, Ви повинні вказати термін на 11 днів, а не 10, як міг би порахувати кожен із нас. Такий собі антібонус для виплати зайвих відсотків.

Кирило без зусиль впорався з усіма етапами реєстрації, заповнив заявку, анкету і навіть отримав підтвердження отримання даних.

Аналіз договору кредитування

Ми помітили, що деякі пункти, описані в договорі трохи суперечать тому, що кредитна компанія афішує великими літерами на головній сторінці свого сайту.

Ось кілька найяскравіших прикладів:

 • У своїй рекламі Cashinsky обіцяє прийняти рішення про видачу кредиту за 15 хвилин, а в договорі Ви погоджуєтеся з тим, що Ваша заявка може розглядатися близько 24 годин.
 • Компанія заявляє про те, що, в разі прострочення виплати кредиту, у позичальника є шанс отримати пролонгацію, а за договором вона залишає для себе можливість списати кошти з Вашого рахунку для повного погашення кредиту.

Таких невідповідностей між рекламою і договором багато. Цей досвід дозволив нам вкотре зрозуміти, що детальне вивчення договору перед його підписанням – просто життєво необхідна штука, не нехтуйте цим!

« Порада: завжди уважно читайте договори, особливо якщо мова йде про гроші. Ані приваблива реклама, ні слова менеджера не повинні послабити вашу пильність! »

Ми, у свою чергу, вивчили договір дуже детально, але нам важливо було довести експеримент до кінця. «Тремтячою рукою» Кирило підписав документ і ми зачаїлися в очікуванні.

Рішення МФО – відмова

На запит Кирила про видачу кредиту прийшла відмова. І це не єдина дивна пригода. Не дивлячись на те, що рішення повиннл було прийти за обіцяні 15 хвилин, ми отримали відповідь лише через 7 годин. Але і на цьому не закінчувалися дивацтва.

Звичайно ж, отримавши відмову, ми захотіли розібратися, що саме послужило причиною такого рішення, тому що зрозумілих для нас аргументів у нас не було. Але і це виявилося неможливим. Коли ми відправили запит на пояснення ситуації, що склалася, Кирилу на пошту прийшов шаблонний лист із інформацією, за типом «відмовили і все тут, ми не зобов’язані нікому нічого пояснювати».

А тепер головне – висновки і поради

Одразу варто сказати, що будь-яка відмова в кредиті фіксується в УБКІ і потім може зіграти негативний жарт у прийнятті наступних кредитних рішень. Цього разу ми отримали відмову, але, найприкріше, що нам так ніхто і не пояснив, чому це сталося.

З відомих нам причин це могли бути такі:

 • Було допущено якусь помилку у процесі заповнення анкети. Особливо грубими недоліками вважаються некоректне зазначення номера паспорта, ІНН-коду або номера телефону.

____________________________________________________________________

Перед відправкою анкети, ретельно перевірте її кілька разів!

____________________________________________________________________

 • Можливо, у кредитній історії Кирила знайшли щось підозріле, але це малоймовірно, адже саме Кирило у нас є добровольцем-експериментатором. Він справно отримує кредити в інших МФО та завжди вчасно їх повертає.

____________________________________________________________________

 Перед подачею заявки до МФО, дізнайтеся свою кредитну історію шляхом звернення до УБКІ та спите спокійно напередодні прийняття рішення про видачу позики! Офіційно, вартість такого звернення 50 грн., але один раз на рік Ви можете зробити це абсолютно безкоштовно.

____________________________________________________________________

 • Є ймовірність, що компанії не сподобався вигляд зайнятості Кирила, хоча зазвичай за цим критерієм відмовляють тільки жінкам у декреті і повністю безробітним.

____________________________________________________________________

Якщо на даний момент Ви не маєте постійного місця роботи або перебуваєте в декреті, не турбуйтеся. За посиланням від СравниЗайм ви знайдете МФО, які оформлюють кредити навіть безробітним.

____________________________________________________________________

 • За віковим параметром Кирило начебто теж пройшов, зазвичай є обмеження до 21-го року і після 65-70 років.

____________________________________________________________________

Якщо Ви «випадаєте» за критерієм віку, це теж нічого страшного. Заходьте знову на той же сайт sravnizajm.com.ua, ставте галочку у фільтрі навпроти “Для пенсіонерів” або “Від 18 років” і беріть кредит у компаніях, які надають таку послугу.

____________________________________________________________________

І ще кілька важливих тез

Що варто враховувати у процесі вибору МФО для відправки заявки на кредит?

ПЕРШЕ Читайте відгуки про мікрофінансові компанії в Інтернеті. І хоча там часто розміщують проплачені тексти, але коментарі реальних людей Ви дізнаєтеся відразу - вони пишуть простою мовою про свої актуальні проблеми з МФО. Краще шукати відгуки на сайті СравниЗайм - тут Ви знайдете тисячі чесних відгуків про кожну з найбільш відомих МФО в Україні.

ДРУГЕ Перевіряйте правильність роботи калькулятора на сайті кредитної компанії, адже кожен переплачений день - це Ваші гроші.

ТРЕТЄ Уважно читайте договір. І краще, якщо це станеться ще ДО моменту його підписання. Саме цей документ буде потім регламентувати Ваші відносини з МФО, у разі форс-мажорних ситуацій.

ЧЕТВЕРТЕ Ну, і врешті-решт, довіряйте своїй інтуїції - якщо та чи інша МФО не до душі й викликає багато сумнівів, краще відмовтеся від цієї ідеї і знайдіть іншу кредитну організацію.

Ну що ж, негативний досвід – це теж досвід. Найчастіше з нього можна отримати набагато більше корисної інформації, ніж від «гладеньких» угод. Ми розповіли Вам, які підводні камені можуть перебувати у найнесподіваніших «місцях» мікрофінансових компаній, і тепер Ви маєте у своєму розпорядженні усю вступну інформацію для вибору оптимальної кредитної компанії і довгострокового співробітництва.

З Вами було класно, дякуємо!

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: