Скільки коштує медичне страхування життя й здоров’я в Україні?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Скільки коштує медичне страхування життя й здоров’я в Україні?

На жаль, захворюваність серед українців з роками лише зростає. Через наявність поганої екології, низького фінансового рівня людей і огидної державної медицини, з’являється все більше складних і невиліковних хвороб. Здоров’є можна швидко відновити, якщо оперативно відреагувати на проблему й отримати високо кваліфіковану допомогу. Чому цього не відбувається?

 • Якісне медичне обслуговування коштує чималих грошей – вони є далеко не у всіх українців, особливо із середнього і нижчого сегмента населення.
 • Хороші клініки іноді знаходяться на суттєвій відстані від постійного місця проживання потенційного пацієнта, і щоб до них дістатися, теж потрібні чималі фінансові витрати.

Як бачите, все впирається в гроші. І без заздалегідь відкладених або страхових виплат вирішити складну ситуацію зі здоров’ям практично неможливо. За статистикою, лише 30% українського населення замислюються про заощадження, з них цілих 10% дійсно здійснюють задумане. Тому, щорічно платити за обов’язкове медичне страхування – найбільш оптимальні варіант для сучасної людини, згодні?

Як обрати страхову компанію для довгострокового співробітництва?

Щоб не помилитися у майбутньому партнері, під час вивчення відповідних організацій у місті Київ та інших українських містах, необхідно звертати особливу увагу на наступні чинники:

 • Наявність у штаті досвідчених лікарів із відповідною освітою;
 • Вік фірми та відгуки користувачів;
 • Статистичні дані про відсоток успішних виплат;
 • Репутація компанії на профільному ринку;
 • Наявність інтуїтивно зрозумілого сайту, активних сторінок у соціальних мережах;
 • Як би це банально не звучало, індивідуальний сервіс, який виявляють у спілкуванні та вирішенні критичних ситуацій;
 • Вартість медичної страховки для виїзду за кордон і по Україні.

Більшість цієї інформації можна знайти в Інтернеті (але пам’ятайте, що деякі відгуки є замовними й не несуть у собі правдивих даних), іншу частину можна отримати зі спілкування з родичами й знайомими, які у своєму житті вже скористалися подібними послугами й знають вартість медичного страхування.

Типи страхування

В індустрії медстрахування існує два основних типи послуг:

 1. Корпоративна. Це – найбільш часто використовуваний продукт. Простота оформлення (заявка від керівника із зазначенням необхідного переліку співробітників) і знижена на 20-30% вартість страхування в Україні робить цю послугу максимально затребуваною серед мешканців нашої країни.
 2. Приватна. Менш популярний страховий продукт через свою досить високу вартість. Заявник самостійно оформлює договір в офісі обраної компанії й вказує всі необхідні параметри.

Тобто, якщо у Вас вже є корпоративний поліс і він цілком влаштовує по супутнім умовам, то питання, скільки коштує медичний страховий поліс особистого формату – може Вас вже не турбувати. А ось при відсутності будь-якої підстраховки, форс-мажорний випадок може серйозно підірвати фінансове становище сім’ї.

До речі, в українському парламенті якраз зараз розробляється законопроект про обов’язкове медичне страхування. За попередніми даними, кожен громадянин країни повинен буде віддавати по 400 гривень щомісяця, але потім він отримує можливість користуватися медпослугами за рахунок компенсованих грошей.

Від чого залежить ціна на додаткове медичне страхування в Україні?

Політика різних компаній може впливати на умови формування ціни, але в цілому, картина виглядає приблизно так: фактори, що впливають на вартість страхування життя й здоров’я:

 • Сума покриття для всього періоду дії угоди;
 • Перелік передбачених ризиків;
 • Регіон знаходження клієнта;
 • Вибрана категорія установ для майбутнього обслуговування;
 • Кількість застрахованих осіб;
 • Поточний стан здоров’я клієнта.

Остаточна ціна мед страхування може бути озвучена тільки після особистої зустрічі з працівником страхової компанії й обговорення всіх паралельних нюансів.

Скільки коштує медична страховка в Україні для молодої сім’ї?

Експерти індустрії діляться статистикою, скільки коштує застрахувати здоров’я в рамках оплати послуг добровільної медичної просвіти. Так, у середньому ці цифри становлять від 3 500 до 23 000 гривень на рік, але буває й значно вище.

Якщо давати усереднені розцінки, то на сім’ю з двох осіб у віці 18-35 років ціна поліса добровільного медичного страхування становитиме близько 12 тисяч гривень на рік. Це буде страхове покриття із середнім рівнем параметрів, на суму близько 50 тисяч гривень на 12 календарних місяців.

Де взяти грошей на медичну страховку?

Якщо мова йде про корпоративне обслуговування, то щомісяця з Вашої зарплатні буде відраховуватися певний відсоток. А ось про оплату особистого поліса доведеться подбати самостійно. Ось деякі варіанти вирішення грошового питання:

 • Відкладати щомісяця певну суму для укладення договору на наступний рік – якщо Вам дозволить дисциплінованість і відповідальність;
 • Позичити у родичів або знайомих – якщо у них буде необхідна сума і ви не боїтеся зіпсувати стосунки боргами;
 • Звернутися до ломбарду або до приватних кредиторів – вельми сумнівний спосіб через незручності співпраці;
 • МФО – це кредит без відмови й найбільш оптимальний варіант для швидкого та безпроблемного отримання коштів у потрібному обсязі.

Мікрофінансові організації пропонують досить просту схему співпраці, де мікрокредитування відбувається всього за 30 хвилин. Для оформлення договору на позику онлайн на картку Вам знадобляться:

 1. Паспорт;
 2. Ідентифікаційний код;
 3. Картка будь-якого українського банку.

Щоб отримати кошти на медстрахування, необхідно виконати ряд простих дій:

 • Зайти на сайт sravnizajm.com.ua й обрати найбільш підходящого кредитора (за відгуками, рейтингом і детальним описам);
 • На сайті обраної МФО необхідно задати параметри суми й терміни повернення;
 • Прикріпити до особистого аккаунту документи;
 • Оформити кредит онлайн і відправити заявку на фінансування;
 • Підписати договір, який прийде по електронній пошті;
 • Очікувати перерахування коштів прямо на зазначену картку.

Таким доступним способом можна забезпечити себе грошима не тільки на покупку медичного полісу, а й на будь-які інші потреби.

Є питання? Швидше їх задавайте нашій службі підтримці. А взагалі, не хворійте й нехай у Вас завжди вистачає грошей на свої основні потреби!

Залиште свій відгук 1 Відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: