Порівняння кредитних карток України
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Порівняння кредитних карток України

[toc]

Оформлення кредитки може знадобитися для вирішення різних фінансових проблем або просто для підстраховки. З огляду на велику кількість пропозицій на сучасному ринку, вибір досить складний. Лідерство по наданню таких послуг в Україні тримають ПриватБанк, АльфаБанк і Монобанк. Вони готові схвалити кредитний ліміт фактично кожному.

У першу чергу, треба визначитися, для яких цілей ви плануєте використовувати пластик і тоді проводите порівняння кредитних карт. Чи будуть на ній зберігатися особисті фінанси або виключно позикові?

Вигідним рішенням для тих, кому терміново необхідна фінансова допомога, будуть картки моментальної видачі. Вони оформляються в онлайні. Попереднє рішення буде відомо вже через кілька хвилин. Але враховуйте те, що за нею найчастіше потрібно йти до відділення. Але бувають і виключення. Наприклад, Монобанк запропонував оригінальний сервіс – є доставка пакета безпосередньо додому кур’єром. А МФО взагалі дозволяють взяти кредит онлайн на картку, не виходячи з дому.

Картки VIP класу

Користувачам елітних банківських програм («платинових», «золотих» карток) потрібно розраховувати на досить високу вартість обслуговування. Наприклад, ПриватБанк стягує плату за участь у Gold Клубі близько 20 грн. щомісяця.

Вартість пояснюється наявністю додаткових сервісів:

 • наданням 30% знижки в різних магазинах і установах України;
 • можливість обрати валюту при оформленні (якщо хочете, можна зберігати заощадження не в гривнях, а в доларах або євро);
 • можливість використання технології безконтактних платежів тощо.

Якщо вас не цікавлять привілеї, переплачувати за обслуговування і брати «золотий» пластик не варто. Краще при порівняння кредитних карток України звернути увагу на:

 • Відсоткову ставку. Від цього залежить те, скільки ви переплатите за використання боргових гривень.
 • Грошовий ліміт. Він визначається з урахуванням вашої платоспроможності. Якщо ви добре заробляєте, поріг суми буде вищим. Хоча занадто велике обмеження – серйозна спокуса для власика витратити більше фінансів, ніж він заробляє. Потім доведеться вибиратися з боргової ями.
 • Комісії. Перш, ніж оформити послугу, обов’язково варто дізнатися, скільки фінансів буде стягуватися за внутрішні й зовнішні операції. Зокрема, багато організацій встановлюють досить велику комісію на зняття готівки у банкоматах.

Є ще ряд важливих моментів, які необхідно врахувати при виборі банківського рахунку. Це cashback, пільговий проміжок часу і paypass. На них зупинимося детальніше.

Що таке кешбек?

Cashback – це приємний бонус, який передбачає «повернення витрачених коштів». Деякі українські банківські установи вже почали використовувати нову бонусну систему, щоб зацікавити клієнтів і запропонувати їм більш вигідні умови співпраці. Принцип простий: при розрахунку за товари, функція «cashback» дозволяє власникові отримувати на картрахунок певний відсоток від вартості товару. Наприклад, у Монобанку це 20%, у Альфа-Банку – всього 5% (у тарифі “Максимум”). Є й такі, де взагалі не передбачене часткове повернення (наприклад, у ПриватБанку в “Універсальної”).

Певний інтерес у впровадженні бонусної системи є не тільки у власників карт-рахунку, а й у самих банків. Завдяки цьому, розвивається система безготівкових розрахунків. До речі, з кешбеком є не тільки кредитні, а й дебетові, універсальні картки. Деякі фінансові організації роблять повернення у вигляді бонусів або «поповняшек» на телефон. Як правило, винагорода приходить у кінці місяця одним платежем.

Що таке пільговий проміжок часу?

Банківські продукти з грейс-періодом, який також називають «пільговим», сьогодні дуже поширені. Використовувати позикові гривні з такої картки можна певний час без відсоткових нарахувань. У договорі з організацією вказується, яким є ваш грейс-період (якщо такий є). У середньому, він становить від 50-60 днів, але деякі банки пропонують і більш лояльні умови. Наприклад, у Монобанку відсотки за використання не братимуть цілих 62 дня, в чому йому злегка поступаються Приват та АльфаБанк (у них грейс-умови поширюються на час до 55 діб). При цьому, Альфабанк пропонує розстрочку 0,01% для покупок у будь-якій точці світу.

Кредитні картки зі спрощеними умовами оптимально підходять для людей, які:

 • мають регулярне джерело доходу і можуть своєчасно розраховуватися;
 • знаходяться в тому регіоні, де розташована відповідне відділення;
 • розраховуються безготівковим способом, не знімаючи фінанси у банкоматі.

Наявність грейс-періоду – вельми приваблива пропозицію. Хоча важливо пам’ятати про те, що боргове зобов’язання слід виконувати у встановлені договором терміни. В іншому випадку доведеться заплатити відсотки.

Спрощений проміжок часу кожна установа розраховує по-своєму. На старті співпраці краще дізнатися у фахівців фінансової організації, як це буде робитися у вашому випадку. Як правило, банки-кредитори використовують такі способи:

 • Від дати покупки. Грейс-період відраховують від того дня, коли були витрачені перші кошти. Наприклад, користувач взяв гривні 5 травня, грейс-умови будуть діяти 30 днів. Максимальний термін погашення – до 30 червня.
 • Розрахунковий та розрахунковий період. Протягом розрахункового терміну власник карткового рахунку може спокійно витрачати з неї кошти. У кінці місяця ці витрати підсумовуються. Щоб не платити відсотково-виплати, потрібно встигнути погасити бракуючі цифри до того числа, яке зазначено в договорі. Як правило, це 20-25 діб.
 • Спеціальний період для кожної покупки. У цьому випадку, головним орієнтиром для своєчасного погашення боргу буде служити виписка. На свою пам’ять сподіватися не варто, може підвести.

Погасити заборгованість важливо у повному розмірі. В іншому випадку, банківська установа нарахує відсотки на всю суму, яка використовувалася власником. Повернути фінанси можна через банкомат, касу відділення, пошту або перекладом із іншої фінансової установи. І краще їх відправляти заздалегідь. Зважайте на те, що транзакція може зайняти 1-2 дні.

Що таке PayPass?

PayPass дозволяє здійснювати покупки «одним рухом», цей формат можна підключити в усіх випадках: коли у вас кредитна картка з овердрафтом або без нього. Для розрахунку не треба ставити свій підпис у чеку або вводити ПІН-код. Хоча при розрахунку за безконтактною технологією пам’ятайте про обмеження (наприклад, у ПриватБанку по карт-рахунку з ПейПасс обмеження 100 грн).

«Бесконтакт» можна оформити в:

 • Альфабанк Україна (Visa Platinum);
 • ПриватБанк (MasterCard);
 • Monobank (MasterCard);
 • Інші – Кредобанк, Фідобанк, Укрексімбанк та ін.

Із переваг потрібно відзначити значну економію часу, великий вибір «предмета» реалізації (брелок, телефон та ін.), гарантія безпеки.

Порівняння кредитних карт банків Monobank, Alfa, ПриватБанк

Критерії оцінок Monobank Alfa ПриватБанк
Мета  Використання для безготівкового розрахунку (через 5 років потрібен перевипуск) Для покупок, зняття готівки Використання для безготівкового розрахунку, зняття готівки
Розмір кредитування До 100 тисяч гривень 500 грн -200 тисяч грн До 50 000 гривень
Відсоткова ставка 38,4% річних 39,99% річних 3,6% щомісяця
Пільговий період погашення 55-62 дні До 55 днів До 55 днів
Як отримати Онлайн (отримайте продукт кур’єром) Онлайн, через кол-центр або через відділення Через интернет або у відділенні
Вік для оформлення  з 18 років з 21 року з 18 років
Додаткові переваги PayPass, кешбек, мобільний банк, відсоток на залишок Мобільний банкінг, захист від втрати коштів, кешбек Відсоток на залишок, мобільний банк, оплата частинами, депозитний клуб

Перш ніж зробити вибір, порівняйте переваги й недоліки оформлення кредитки в різних фінансових організаціях. Це дозволить визначитися з оптимальним рішенням. І не забувайте про те, що своєчасне повернення коштів – запорука взаємовигідного співробітництва із будь-якою установою.

Ви вже прийняли рішення, який банківський продукт вам потрібен? Оформлюйте заявку на нашому сайті. А також, Ви можете ознайомитися з іншим видом кредитування, наприклад, моментальна позика на картку.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: