Суд з банком з автокредиту- що потрібно знати?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Суд з банком з автокредиту- що потрібно знати?

Коли в графі мети отримання кредиту вказується автомобіль, ця угода автоматично стає заставною. Її суть полягає у певній концепції: при настанні непередбачених обставин і зупинці виплат, майно може бути конфісковано. Але не варто віддавати дороге авто просто за власним бажанням – потрібно використовувати шанс поборотися за власні права й відстояти справедливість.

Особливості автокредитування

Характерною особливістю цього виду позики є відсутність бажання банківської установи доручати справу колекторам, а значить і виграти суд у банка за кредитом простіше. Так як вартість автомобіля досить велика, то рішення передати справу до судової установи виявляється очевидним. Це відбувається по закінченню п’яти-шести календарних місяців. Якщо позичальник йде на контакт і веде переговори на тему реструктуризації, то цей термін значно збільшується, особливо якщо сторони затягують обговорення й не можуть прийти до спільного знаменника у переговорах.

Що робити, якщо очікується суд?

На початку потрібно налаштуватися на боротьбу і не дозволяти собі панікувати. З будь-якої ситуації є вихід, головне – правильно себе вести.

Як боротися з банком у суді? Перші дії, обов’язкові до реалізації:

  • Ознайомитися з повісткою;
  • Дізнатися назву суду;
  • Уточнити дату й час проведення засідання;
  • Переглянути перелік вимог, висунутих заявником.

Щоб дізнатися, яка установа взялася за розгляд справи, необхідно ретельно вивчити повістку. Коли про прийдешнє засідання інформація надходить будь-яким іншим способом, треба перевірити суд із банком по автокредиту за місцем проживання відповідача, за місцем реєстрації заявника, або його назва вказана в самому договорі про фінансування.

Які документи потрібно зібрати?

Для збільшення шансів на перемогу у процесі, рекомендується найняти досвідченого юриста або звернутися за консультацією до кредитного адвоката. Експерти щодня зустрічаються з подібними запитами про кредит у банку і мають у своєму розпорядженні інформацією про виграшний алгоритм дій. У їхній практиці є виграшні й програшні кейси, на їх основі вони проводять реальний аналіз.

Пакет документів для участі в засіданні:

  • Оригінали і копії власних документів;
  • Двосторонній договір про кредитування;
  • Усі папери, що пояснюють ті чи інші обставини, що сталися в житті відповідача й стали причиною затримки повернення боргу;
  • Документи на автомобіль.

Чи має банк право забрати машину? За підсумками проведених засідань, суддя винесе рішення, де буде вказана сума штрафу, з урахуванням всіх пені та супровідних сум. Відповідачу дається 5 днів, щоб відшкодувати ці кошти заявнику й закрити питання. Якщо ж цього не відбувається, тоді судовий пристав має право конфіскувати машину й виставити її на аукціон для продажу. Ситуація буде зовсім іншою, якщо мова йде про кредит на ремонт авто.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: