В якому банку отримати кредит готівкою в Україні?
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

В якому банку отримати кредит готівкою в Україні?

Сьогодні дуже складно знайти українця, який не перебував би в статусі кредитотримача. Суми фінансування варіюються від невеликих (до 5000) до найбільших (від 200 000 і більше), і з кожним роком ступінь затребуваності банківських продуктів стрімко зростає. Ось які є для цього причини:

 1. Складна економічна ситуація в країні, коли людям не завжди вистачає коштів на покриття актуальних потреб;
 2. Зростання тарифів на комунальні платежі, навчання і медичне обслуговування, без пропорційного зростання заробітних плат;
 3. Зменшення відсоткових ставок у фінансових установах та підвищення лояльності до користувачів – як результат зростання конкуренції та інноваційних підходів в області клієнтоорієнтованості;
 4. Необхідність реструктуризації існуючих позик, які були взяті кілька років тому – до того, як ситуація в країні стала вкрай нестабільною.

Як стверджує НБУ, в 2018 році найбільш затребуваним було споживче кредитування, загальна сума якого зросла, в порівнянні з попереднім періодом, на 31,4% і становить близько 135 з половиною мільярдів гривень. Прогнози на майбутнє теж мають досить значні цифри і говорять про те, що вони будуть стрімко рости.

Кожна українська фінустанова розробляє власну стратегію надання своїх послуг, детально прописуючи в договорах розміри відсотків та інші супутні умови. І тут виникає питання для потенційного позичальника: може, простіше взяти кредит готівкою у банку? Як вибрати найкращу пропозицію і не прогадати? Відповідь проста: перед стартом співпраці варто добре розібратися у всіх нюансах взаємодії і вибрати найбільш влучний варіант. Тут варто враховувати не тільки фінансовий фактор, а й другорядні аспекти двосторонньої взаємодії. Про це і поговоримо далі.

Взяти у банку кредит готівкою – вимоги до позичальників

Коли людина приймає рішення про отримання фінансової допомоги, спочатку необхідно оцінити свої шанси на реалізацію задуманого, а потім визначатися – в якому банку України краще взяти кредит готівкою. Адже далеко не кожен громадянин нашої країни може претендувати на фінансування, навіть при дотриманні деяких правил – для позитивної відповіді повинні співпати всі пункти. Основні вимоги до бажаючих взяти кредит у банку готівкою приблизно однакові:

 • Громадянин України (вкрай рідко робляться виключення для іноземців без локальної реєстрації);
 • Вік від 21 року (вважається, що саме в цьому віці людина стає повністю платоспроможною, верхній поріг може трохи відрізнятися – від 60 до 70 років);
 • Наявність паспорта та ідентифікаційного коду (з усіма вклеєними фотокартками за віком);
 • Офіційне працевлаштування з довідкою про розмір зарплатні (іноді відбувається перевірка цього факту шляхом здійснення дзвінка до бухгалтерії);
 • Відсутність судимості (людина, яка вийшла з місця позбавлення волі, вважається неплатоспроможною в силу складності знайти роботу у поточному статусі).

З першого січня 2019 року Нацбанк зобов’язав перевіряти позичальників на предмет наявності великих заборгованостей у спеціальному кредитному реєстрі НБУ. Таким чином, був зроблений ще один крок для виключення недобросовісних угод з плачевним фіналом. Тепер вибір, в якому банку краще взяти кредит готівкою в Україні, став трохи простішим.

В якому банку можна вигідно взяти кредит готівкою? На основі вищевказаного документа, можна сміливо зробити висновок, що, практично зі 100% -вою вірогідністю, відмова буде відправлена для наступних категорій українців:

Для них існують інші способи фінансової підтримки з вигідно спрощеною системою оформлення. Часто таким варіантом вирішення складної фінансової ситуації виступають мікрофінансові організації, які не висувають великої кількості вимог до своїх клієнтів і практично ніколи не звертають увагу на поточний статус людини.

Типи кредитування на отримання готівки в банку

Більшість банківських структур мають диференційовану систему реалізації послуг – залежно від потреб того, хто звертається і спецможливостей самої компанії. До уваги беруться такі чинники, як запитуваний розмір фінансів, передбачувані терміни повернення і показники надійності людини, що виступає заявником. Основний пакет пропозицій сьогодні виглядають так:

 • Кредити готівкою у банках України з тривалим оформленням і на великі суми. Тут знадобиться величезний пакет документів, підтвердження про платоспроможність й ідеальна репутація заявника.
 • Кредит у банку онлайн на невеликі обсяги коштів зі спрощеною процедурою оформлення. Для цього буде достатньо первинних документів, що підтверджують особу та відсутність боргів в інших компаніях.
 • Можливість оформити кредитну картку з певним лімітом або навіть без нього. Це можуть бути кредитні або дебетові картки.

Принцип внутрішньої системи передбачає, що клієнт прикладає менше зусиль і часу на отримання готівки у банку у мінімальному розмірі, а ось для великих обсягів фінансів необхідно і у відділення особисто прийти, і багато довідок зібрати і кілька днів відповіді почекати. Проте, багато компаній з радістю надають відразу кілька послуг одним і тим же заявникам, що найвигідніше.

Також існує спеціальна система роботи з клієнтами, коли гроші пропонуються під заставу:

 • Іпотечний варіант – коли заставне майно (квартира, дача, будинок, автомобіль, земельна ділянка, спеціальна техніка та ін.) знаходиться у власності кредитора до тих пір, поки не виплачений повністю борг. У ситуаціях відсутності можливості виконати свої зобов’язання – предмет застави залишається в компанії.
 • Ще один варіант – коли позичальник закладає цінні папери, свою частку в статутному капіталі, нематеріальні активи або обладнання, яке знаходиться в обороті.

В кожному окремому випадку розглядаються всі можливі шляхи реалізувати угоду на максимально зручних для обох сторін умовах, але далеко не кожна застава приймається в якості гаранта повернення коштів.

В якому банку можна вигідно взяти кредит готівкою?

У процесі прийняття роздумів, важливо враховувати не тільки цифри офіційних комісій, а й обсяги всіх прихованих платежів, якщо такі є. Банківські співробітники в обов’язковому порядку повинні відповісти на питання про додаткові витрати і пояснити їх доцільність.

Далі – наведено список найбільш затребуваних компаній, де можна швидко отримати кредит готівкою у банку в Україні. Таблиця розроблена з урахуванням їхніх рейтингів серед звичайних користувачів і найбільш вигідних умов співпраці.

Назва Кредитний ліміт, грн Відсоток, % Термін, років Список документів
Готівкою у ПриватБанк 50 000 55,08 1 – 7 Паспорт, код платника податків, довідка про доходи
ОщадБанк 50000 14,04 1 – 5
Готівкою в Альфа Банку 50 000 40,52 1 – 4
КредиАгрикольБанк 200000 32,24 1 – 6
УкрСибБанк 150000 39,92 1 – 5

Грошові відносини з банківськими установами передбачають підписання двостороннього договору, в якому описані всі деталі взаємодії, в тому числі і в разі форс-мажорних обставин. Документ повинен бути обов’язково прочитаний до моменту його підписання, щоб точно знати, в якому банку найкраще брати кредит готівкою.

Переваги кредитування у банках

Обмеження за віком і статусом зменшують коло потенційних заявників, але залишається велика кількість людей, які підходять під запитувані критерії і можуть легко претендувати на фіндопомогу. Незважаючи на деякі складності в оформленні, банківське фінансування має ряд незаперечних переваг:

 • Можливість взяти у банку кредит готівкою на значну суму грошей для реалізації великих бізнес-планів, покупки нерухомості або автомобіля;
 • Чітко прописані пункти договору, які регламентують взаємовідносини двох сторін;
 • Лояльне ставлення до постійних клієнтів, а також індивідуальний підхід у складних фінансових ситуаціях;
 • Надійність структури, наявність офісного приміщення і штату навчених співробітників для забезпечення технічної підтримки;
 • У міжнародних банках – наявність офісів в інших країнах, де можна оперативно отримати допомогу, перебуваючи у бізнес поїздці або на відпочинку;
 • Отримання кількох послуг одночасно в одному і тому ж місці.

Рішення оформити кредит готівкою під низькі відсотки повинно бути дуже виваженим і усвідомленим, особливо якщо мова йде про великий обсяг грошей. Їх все одно доведеться віддавати, і краще це зробити в чітко обумовлені терміни – тоді можна буде розраховувати на допомогу ще необмежену кількість разів в майбутньому.

В інших випадках, коли відбувається істотне прострочення, позичальники мають величезну кількість неприємностей у процесі з’ясування, нарахування штрафів і подальшої співпраці. Навіть найменше затягування виплат фіксується у БКІ (Бюро Кредитних Історій) і потім використовується проти клієнта. Краще не допускати подібних форс-мажорів і своєчасно виконувати свої боргові зобов’язання

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: