Стягнення заборгованості по кредиту в Україні
author avatar
Эксперт рынка микрокредитов (МФО) в Украине и СНГ

Стягнення заборгованості по кредиту в Україні

Якщо з яких-небудь причин сталася затримка виплат за борговими зобов’язаннями, то краще відкласти стратегію ухиляння від відповідальності й відкрито йти на контакт з кредитором, оперативно вирішуючи проблему.

Кредит із заборгованістю зазвичай з’являється, якщо позичальник:

  • Не до кінця розібрався з умовами кредитування та отримав додаткові комісії й відсотки, які не входили до його планів;
  • Втратив платоспроможність протягом терміну позики в силу зміни місця роботи або різкого зменшення розмірів заробітної плати;
  • Потрапив у неприємну життєву ситуацію, коли потрібно багато коштів на дороге відновлення здоров’я у медустанові або у форматі амбулаторного лікування;
  • Не захотів або забув вчасно виконати свої боргові зобов’язання.

У всіх цих форс-мажорних випадках передбачається примусове стягнення заборгованості по кредиту в судовому порядку або на умовах спеціальних домовленостей. Тож почати потрібно з того, щоб дізнатися свою заборгованість по кредитам.

Процедура стягнення заборгованості з позичальника

Щоб здійснити стягнення проблемної заборгованості, спочатку фінансова компанія просто дзвонить боржнику і в спокійному тоні нагадує йому про договір. Якщо людина погоджується на діалог, приймає допомогу у погашенні кредиту і робить дії для врегулювання, то питання досить швидко стає вирішеним. В інших випадках процес розглядів затягується на три-п’ять місяців, а іноді – на один-два роки.

Далі поговоримо, які існують на практиці способи врегулювання неприємної фінансової ситуації.

Стягнення заборгованості шляхом переговорів

Стягнення простроченої заборгованості по кредиту в Україні у переговорному процесі передбачає, що клієнт зв’язався зручним для нього способом із кредитором і згоден виконати умови договору. Це може бути активація послуги пролонгації або інший шлях вирішення в індивідуальному порядку. У цих випадках необхідно озброїтися аргументами і документальними доказами форс-мажорних обставин:

  • Виписка з медичної установи, де проходило лікування і / або реабілітація;
  • Довідки, виписки або паперу, які підтверджують неординарність ситуації, що склалася.

Якщо ж жоден з вищеописаних способів мирної угоди реалізувати не вийде, тоді треба просто оплатити всі суми, нараховані за відсотки і штрафи. Інакше – стягнення кредиторської заборгованості в суді.

Стягнення простроченої заборгованості через суд

Стягнення заборгованості за кредитним договором позики з фізичних осіб через суд відбувається для справ злісних неплатників, які не йдуть на контакт, ховаються від співробітників компанії-кредитора і не намагаються виправити ситуацію. Судове стягнення кредитної заборгованості відбувається за наступним алгоритмом дій:

  • Фінансова компанія подає на позичальника до суду;
  • Приймається рішення на користь одного з учасників;
  • Другий подає апеляцію;
  • Наступний суд, і так по другому, третьому і четвертому колу.

Потрібно врахувати, що за кожне таке «коло» необхідно робити організаційні внески, мати адвоката та інші немаленькі фінансові витрати. Якщо сторони суперечки знаходяться в різних містах, то стягнення заборгованості за кредитним договором буде включати додаткову вартість для транспортування на судове засідання.

Права і обов’язки боржника

Утримувач боргу повинен виконувати всі свої зобов’язання, взяті на себе після підписання двосторонньої угоди про співпрацю, навіть ті пункти, які були написані особливо дрібними літерами. Якщо немає, то попит йде за чинним законодавством України.

Боржник має право отримати приватне фінансування у повному обсязі й терміном на чітко зазначений час, а також запросити послугу реструктуризація боргу. Банківські установи часто йдуть на подібні умови, а ось на МФО краще не розраховувати.

Права і обов’язки кредитора

Фінансуюча сторона зобов’язана виконати всі обіцянки, дані нею в рамках укладеного документа – здійснити кредитування у позначеному обсязі і надати послугу пролонгація кредиту. Також кредитор може цілком правомірно передати справу неблагонадійного позичальника до колекторської контори або стягнути повну цифру боргу і передбачувані відсотки / штрафи – відповідно до українського законодавства.

З усього вищеописаного можна сміливо зробити висновок, що простіше і дешевше вирішити проблему шляхом переговорів і компромісів. Але краще взагалі не доводити до критичного моменту і відразу дізнатися, як виправити кредитну історію.

Залиште свій відгук

Дякуємо за ваш відгук
Відразу після модерації адміністратором сайту, коментар буде опублікований

!!!
Перевірте чи правильно заповнені поля

Ответ пользователю

Ваша оцінка: