Що таке СРАВНІЗАЙМ (SravniZajm)?

СРАВНІЗАЙМ (SravniZajm) – це сайт-агрегатор, сервіс підбору мікрокредитів та підвищення фінансової грамотності. Ми вивчаємо кредитні пропозиції МФО України і ділимося своїми думками про їхню роботу. Публікуємо в блозі корисні статті про фінанси та близькофінансову тематику.

Що таке МФО в Україні?

МФО – це мікрофінансова організація, ліцензована юридична особа, яка надає короткострокові позики. Зазвичай МФО дають в борг невеликі суми від 100 до 20000 грн. на термін до одного місяця, але фактичні умови у кожної компанії індивідуальні і можуть не відповідати усередненими показниками.

Як розраховується відсоткова ставка по кредиту?

Відсоткова ставка по мікрокредиту нараховується на суму позики щодня, починаючи з першого дня кредиту, якщо інше не вказано в умовах кредиту.

Чи можна збільшити термін кредиту?

Більшість МФО надають послугу пролонгації кредиту на термін до одного місяця з правом повторної пролонгації. Для цього потрібно погасити відсотки за попередній період і зробити запит в кредитну організацію.

Як скористатися послугами SravniZajm?

Дуже просто, якщо ви читаєте цей розділ – то вже користуєтеся нашим сервісом. Робота сайту SravniZajm.com.ua безкоштовна, і користувачі можуть безперешкодно користуватися всім його функціоналом. Для цього не потрібна реєстрація або інші маніпуляції.

Як у вас отримати кредит?

SravniZajm не видає кредити. Ми не є фінансовою організацією і не беремо участі у взаєминах між користувачем сайту і кредитором.

Хто може отримати кредит?

Мікрокредити доступні повнолітнім громадянам України.

Які ставки по кредитах?

Є два види процентних ставок: ГПС / APR і поточна.
ГПС / APR – це річна процентна ставка, у скільки обійдеться мікрокредит в даній конкретній МФО, якщо користуватися ним 365 днів без знижок і бонусів.
Поточна процентна ставка – розмір комісії кредитора за поточною позикою. Відсоткові ставки індивідуальні в кожної МФО і для кожного позичальника, і коливаються від негативної (коли позичальник повертає менше, ніж брав) до 2% на день.

Навіщо потрібен блог?

У блозі ми публікуємо статті про фінанси. У них не тільки корисна інформація, але акції, конкурси, новини, поради.

Як підписатися на розсилку?

У правій частині екрану є коротка форма. Заповнивши її, ви будете отримувати найсвіжіші новини про мікрокредити і роботу СравніЗайм першими. Якщо листи так і не прийшли, перевірте папку «Спам» і додайте SravniZajm в список виключень. У Gmail листи можуть потрапляти в папку «Промоакції».

Як відписатися від розсилки?

Якщо вам більше не цікаво отримувати розсилку від SravniZajm, внизу кожного листа є кнопка «Відмовитися».

Мені обов’язково брати кредит?

Ні, отримання кредиту – добровільне рішення. Більш того, ми рекомендуємо ретельно зважити необхідність отримання позики перед подачею заявки. Фінансова послуга може надаватися кредитором з комісією.

Навіщо брати мікрокредит у вас?

Сервіс SravniZajm аналізує МФО України, і на нашу вітрину потрапляють тільки перевірені і найвигідніші пропозиції. Позику під 0% через наш сайт пропонують тільки юридично і етично «чисті» кредитори без прихованих комісій, додаткових платежів та з лояльним ставленням до позичальника.
До того ж, деякі партнери пропонують користувачам SravniZajm додаткову знижку по промокоду. Тому брати мікрокредит через наш сервіс – безпечно і вигідно.

Що потрібно для отримання позики?

Щоб отримає миттєвий кредит через інтернет, потрібно:

 • Вказати суму і термін на шкалі у верхній частині екрану.
 • Вивчити кредитні пропозиції і вибрати гідного кредитора.
 • Перейти на його сайт і зареєструватися.
 • Ще раз вивчити умови позики і подати заявку.
 • Заповнити персональну анкету і прикріпити банківську карту.
 • Отримати гроші.
 • Вся процедура займає від 5 до 20 хвилин.

Які документи потрібні для отримання кредиту?

Мінімальні набір документів – паспорт та індивідуальний податковий номер. Деякі МФО можуть додатково вимагати інші документи, але більшість видає кредит за паспортом і кодом.

Що вигідніше, кредит в SravniZajm або в банку?

Відсоткова ставка банківських кредитів нижче, ніж в мікрофінансових організаціях, але:

 • У банків немає акційних безвідсоткових позик.
 • Банки рідко займаються невеликими сумами.
 • Процедура оформлення позики в банку довше і складніше.
 • Банки не дають кредит онлайн.
 • Банки вимагають більше документів.
 • МФО і банки працюють в різних сегментах ринку і практично не перетинаються. Банки займаються більшими сумами і на триваліший термін, МФО видають кредит «до зарплати».

Скільки часу потрібно чекати рішення по кредиту?

Всі заявки на кредит обробляються автоматично спеціальною скоринг-програмою. Процес перевірки починається вже в той момент, поки ви заповнюєте анкету. Швидкі кредити – це особливість МФО, зазвичай від моменту реєстрації до надходження грошей на карту проходить до 20 хвилин. Якщо ви звертаєтесь у МФО повторно, то час скорочується до 2-5 хвилин.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Кредитна історія безпосередньо впливає на рішення про видачу позики. Дізнатися кредитну історію можна на сайті Українського бюро кредитних історій. Вартість послуги – 50 грн.

Чи можна отримати кредит готівкою?

Так, є МФО, які видають кредити онлайн і кредити готівкою. Щоб отримає гроші на руки, вам потрібно заповнити заявку на сайті та обрати на карті найбільш зручне відділення. Інформація про ваш запит надійде менеджеру обраного офісу, і гроші будуть чекати вас у касі.

Що робити з кредитним простроченням?

Ми наполегливо не радимо доводити ситуацію зі своїм кредитом до прострочення. На такі кредити крім відсотків нараховується пеня і штраф. Сума кредиту в простроченні збільшується в рази. Прострочені кредити МФО продають колекторським службам або відкривають по них судове діловодство. Якщо ви розумієте, що не вийде оплатити кредит вчасно
, зв’яжіться з менеджером МФО і попередьте його. Зазвичай відповідальним позичальникам компанії йдуть назустріч і пропонують: пролонгацію, розстрочку, реструктуризацію або списання частини боргу.

Яку суму можна отримати?

Сума кредиту в кожної МФО різна. Найчастіше вона залежить від кількості позик в цьому конкретному МФО. Для нових позичальників сума нижче (до 12000 грн.), Для постійних – вище (до 30000 грн.).

Можна взяти відразу кілька кредитів?

Так, ви можете подати заявки в кілька МФО або кілька заявок в одне МФО (уточніть про цю послугу безпосередньо у кредитора).

Що робити, якщо нема чим повернути кредит?

Допомогти повернути позику може новий безвідсотковий кредит, пролонгація поточного та / або реструктуризація.